BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mindenütt visszatértek a vevők

2007. március 8. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az utóbbi idők zuhanásait követően visszatért a vételi kedv a nyugat-európai tőzsdékre, a DAX, a CAC és az FTSE–100 indexek 1,2–1,4 százalékkal erősödtek tegnap. A vevőknek még az ECB kamatemelése sem szegte kedvét, a derűs hangulatnak köszönhetően csupán elvétve lehetett gyengülő részvényre bukkanni. Különösen jól szerepelt a Suez és a BMW, ami a társaságok vártnál jobb negyedéves eredményének volt köszönhető. Ugyancsak eredményes napot zártak a Deutsche Bank és a BNP Paribas tulajdonosai, miután a JP Morgan megemelte a bankrészvényekre vonatkozó ajánlását. A fémárak emelkedésének következményeként erősödtek a bányatársaságok.
Optimista hangulat költözött a tengerentúli tőzsdékre is, a Dow Jones ipari átlag 0,9, a Nasdaq 1,1 százalékos pluszban állt lapzártánkkor. Az indexek erősödése az európai emelkedés mellett a javuló profitkilátásoknak tulajdonítható. Közel hatszázalékos pluszban forogtak a Nucor részvényei, az acélgyártó profittervei ugyanis meghaladják az elemzők többségének várakozását. Négy hónapja a legnagyobb drágulást mutatta föl a Ford, ami az általános részvénypiaci optimizmus mellett a Credit Suisse felminősítésének volt betudható. Jót tett az Applied Materials árfolyamának a Morgan Stanley szektorral kapcsolatos kedvező elemzése, miközben a Citigroup erősödése egy közelgő akvizíciónak volt köszönhető. Erősödött a dollár az euróhoz képest, a jegyzés 1,3130-on állt lapzártánkkor.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet