Folytatódott hétfőn a múlt hét elején elindult részvénypiaci korrekció a világ tőzsdéin. Az eladási hullám a BÉT-et sem kerülte el, a BUX 22 500 pont közelében, kétszázalékos mínuszban kezdte meg a napot. A hangulat a kezdeti pesszimizmust követően valamelyest javult, ám ez csupán arra volt elég, hogy az index a hátrány harmadát ledolgozza. A mutató 22 769 pontos záróértéke 1,4 százalékos mínuszt jelentett.
A vezető részvények mindegyike a negatív tartományban végzett, a legrosszabb teljesítményt az OTP nyújtotta. A bankrészvény ára a kereskedés jelentős részében hetessel kezdődött, majd az utolsó papírok 8000 forinton cseréltek gazdát, de ez is kétszázalékos leértékelődésnek felelt meg. A reggeli eladói nyomás mérséklődése leginkább a Mol és a Magyar Telekom piacán volt érzékelhető, az olajpapír a több mint kétszázalékos mínuszt jelentő 19 800 forintról fokozatosan emelkedett, záráskor 20 100 forinton állt, ami így is egy százalékkal maradt el a pénteki záróártól. A Magyar Telekom a 910 forintos reggeli szintről 925 forintig kúszott föl, ez 0,5 százalékos mínuszt jelent. A Richter 1,5 százalékkal, 36 900 forintra, az Egis 2,1 százalékkal, 23 650 forintra gyengült.
A kisebb papírok piacán is az eladók voltak többségben, az FHB például két százalékkal, 1863 forintra esett, miközben a Danubius 2,2 százalékkal, a Fotex pedig egy százalékkal lett olcsóbb. Az értékelhető forgalmat generáló részvények közül csak a Rába tudott dacolni a pesszimista hangulattal, a gépgyártó árfolyama 0,9 százalékkal, 1415 forintra emelkedett.
