BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A sáveltörlés hírére erősödött a forint

2007. március 4. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Erősödéssel indította a forint a pénteki napot, az eurót a nyitáskor 254,50 forinton, majd még délelőtt 253 forint alatt jegyezték. A forinterősödés elsődleges okaként kereskedők egy londoni pletykát jelöltek meg – amiről egyébként egy budapesti konferencián is szó volt később –, miszerint hamarosan eltörlik a forint intervenciós sávját. Úgy látszik, az ötlet maga is elegendő volt ahhoz, hogy több szigetországi kereskedő forintvétel mellett döntött. A felvetést a monetáris tanács Reuters által megkérdezett tagjai ugyanakkor rögtön cáfolták, hangsúlyozva, hogy nem szerepel a tervek között. Délutánra fordult a trend, és ismét 254 forint felett váltották a közös devizát. Geszti Pál, az ING devizakereskedője elmondta, hogy a jövő héten is volatilis kereskedés, az euró árfolyamának 2-3 forintos napon belüli mozgása várható. A dollár jegyzése a 193 forint fölötti reggeli szintről 192 forintig jutott, majd az euróhoz hasonló utat járt be, délután pedig 192,30 forinton állt.
Nem változtak pénteken jelentősen a másodpiaci referenciahozamok. A rövid oldalon a 3, illetve a 12 hónapos lejárat nem mozdult, miközben a hat hónapos referenciahozam öt bázisponttal süllyedt. Az éven túli lejáratoknál a 15 éves benchmark szintén változatlan maradt, míg a másik három referenciaérték 1–5 bázisponttal került lejjebb.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet