BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Forintgyengülést hozott a délután

2007. március 1. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csütörtökre virradó éjszaka 255,50 forintig emelkedett az euró árfolyama, ám délelőtt az euróvételi oldal túlsúlyának köszönhetően lefelé korrigált a jegyzés, és érintette az erős támasznak számító 254,50 forintot is. Délután éles fordulatot vettek az események, és a hazai fizetőeszköz gyengülésnek indult: egészen a 256,50 forintos szintig jutott az euró, majd innen korrigált vissza kicsivel több mint fél forintot. Kolba Miklós, az ING Bank üzletkötője szerint amennyiben a forint tovább gyengül és átszakad a 256,50 forintos szint, az euróárfolyam hamar eljuthat a 258-as értékig. A dollárral a délelőtt folyamán 192,40 forint közelében kereskedtek, délután azonban már 193,70 forintot kellett adni egy dollárért.
Kiemelkedő vételi érdeklődés jellemezte tegnap a hároméves államkötvények aukcióját, a 75 milliárd forintos csomagra mintegy 317 milliárdnyi ajánlat érkezett. A jelentős érdeklődésre tekintettel az ÁKK 15 milliárd forinttal megemelte az elfogadott mennyiséget. Az átlaghozam 7,8 százalék volt. A 15 éves államkötvények aukcióján a 20 milliárd forintnyi papírra 35 milliárd forint értékben érkeztek ajánlatok, az átlaghozam 6,6 százalék volt. A másodlagos állampapírpiacon a stagnáló három, illetve hat hónapos, és az ötéves lejárat kivételével csökkentek a hozamok. Az egyéves referenciahozam hét bázisponttal süllyedt, míg az éven túli lejáratokon 1–3 bázisponttal csökkentek a hozamok.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet