BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Életjelek a parketten

2007. február 28. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Valamelyest oszlani látszanak a kedden összegyűlt viharfelhők a BÉT fölött, a szerdán még igen pesszimistán induló kereskedés napközben folyamatosan javult. A BUX a reggeli mínusz felét ledolgozta, ennek ellenére az index 1,1 százalékos veszteséggel, 23 371 ponton fejezte be a napot. A forgalom nagyobb volt mint kedden, mintegy 62 milliárd forintnyi ügyletet kötöttek.
A vezető részvények a nap jelentős részét a negatív tartományban töltötték, a legnagyobb nap végi mínuszban a Richter volt. A gyógyszergyártó délelőtt még pluszban is járt, a papír piacán folyamatosan erősödő eladói nyomás azonban 37 500 forintig nyomta le az árfolyamot, ami közel négyszázalékos veszteségnek felelt meg. A Mol 1,4 százalékkal, 20 705 forintra, a Magyar Telekom másfél százalékkal, 943 forintra gyengült. Folyamatosan emelkedett napközben az OTP, a reggel még hetessel kezdődő árfolyam a kereskedés végére 8240 forintra kúszott föl, ami félszázalékos erősödésnek felelt meg. Az emelkedő jegyzés mellé ritkán látott, közel 35 milliárd forintos forgalom társult.
A közepes kapitalizációjú papírok piacán a borús piaci hangulathoz mérten remek teljesítményt nyújtott a Rába, a gépgyártó – azt követően, hogy reggel 1350 forint közelében is megfordult – 1450 forinton fejezte be a napot, ami 1,4 százalékkal haladja meg a keddi záróárat. A Synergon jegyzése 0,8 százalékkal, 1370 forintra nőtt, miközben a TVK – amelyben a Mol növelte részesedését – 0,9 százalékos, a Fotex pedig 1,3 százalékos mínuszban fejezte be a kereskedést.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet