Rég nem látott pesszimizmus uralkodott tegnap a világ tőzsdéin, fejlett és feltörekvő piacokon egyaránt. A BUX értéke a nap folyamán folyamatosan csökkent, 23 417 pontos mélypontját kevéssel zárás előtt érte el, ez több mint háromszázalékos mínuszt jelentett. A mutató végül magasabban zárt a nap végén, ami 2,4 százalékos veszteségnek felelt meg. A forgalom jelentős volt, több mint 40 milliárd forint értékben születtek üzletek.
A rendkívül borús hangulatot mutatja, hogy mindössze négy részvény tudott emelkedni, míg a legtöbb papír jókora veszteséggel zárt. A vezető részvények közül a legnagyobb leértékelődést az OTP szenvedte el, jegyzése reggel még 8400 forint közelében járt, záráskor azonban már a 3,4 százalékos leértékelődést jelentő 8200 forinton cseréltek gazdát a bankpapírok. Hasonló mértékű veszteség jellemezte a Magyar Telekomot, melynek árfolyama 957 forintra mérséklődött. A Mol jegyzése 2,1 százalékkal, 21 000 forintra zuhant, miközben a Richter „megúszta” 0,2 százalékos veszteséggel, amihez 39 005 forintos záró árfolyam társult.
A kisebb papírok piacán néhány esetben valóságos összeomlás történt, a Fotex például 8,2 százalékkal, 760 forintra zuhant. Jelentősen esett a korábban stabilan emelkedő Rába és Synergon árfolyama is, előbbi 5,9 százalékkal, 1430 forintra, utóbbi 6 százalékkal, 1359 forintra gyengült. Veszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni a Linamar tulajdonosai is, ez azonban elsősorban a társaság részvényeire tett 3003 forintos felvásárlási ajánlatnak volt betudható, ami jóval alulmúlja a hétfői záróárat, itt a 3000 forintos nap végi árfolyama 7,4 százalékos leértékelődést jelentett.
