BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak a Mol maradt talpon

2007. február 26. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Optimista hangulatban indult a kereskedés a BÉT részvénypiacán hétfőn, a BUX bő félszázalékos pluszból startolt, és egészen késő délutánig meg is őrizte előnyét. Az utolsó órában aztán megszaporodtak az eladók, aminek következtében az index nyeresége 0,2 százalékra olvadt, ez 24 214 pontos záróértéket jelentett.
A vezető részvények közül egyedül a Mol végzett a pozitív tartományban. Az olajpapír kisebb korrekcióktól eltekintve folyamatosan erősödött, az árfolyam a kereskedés végére elérte a 21 450 forintot, ami 2,2 százalékos felértékelődésnek felelt meg. A részvény – a húszezer forintos lélektani szintről megpattanva – az elmúlt három kereskedési nap alatt mintegy hat százalékkal erősödött. A másik három blue chip – azt követően, hogy a pozitív tartományban kezdte meg a kereskedést – végül veszített értékéből. A legnagyobb leértékelődést a Magyar Telekom szenvedte el: a papír kurzusa 1,5 százalékkal, 985 forintra süllyedt. Az OTP – amely nap elején még egyszázalékos pluszban járt – 0,1 százalékkal, 8490 forintra, a Richter 0,6 százalékkal, 39 070 forintra gyengült.
A kisebb részvények között remek teljesítményt nyújtott a két gépgyártó, a Rába és a Linamar. Előbbi négy százalékkal, 1519 forintra, utóbbi 4,6 százalékkal, 3240 forintra drágult (amíg fel nem függesztették a vételi ajánlat miatt). A Graphisoft egymilliárd forintot meghaladó forgalmával, az Econet 3,6 százalékos felértékelődésével hívta föl magára a figyelmet. Nagy utat járt be a Humet, a részvény jegyzése tízszázalékos nyereséget is mutatott, az utolsó papírok mégis 2,9 százalékos pluszban, 71 forinton keltek el.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet