BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pénteki felfutás

2007. február 25. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem változott jelentősen a BUX értéke pénteken: az index délelőtt még gyengült, a 24 000 pontos szint azonban támaszt jelentett. A mutató végül 0,2 százalékos pluszban, 24 157 ponton zárta a napot. A forgalom jelentős, mintegy 40 milliárd forint volt.
A vezető részvények közül több is jelentősen elmozdult: az OTP piacán az eladók, a Molén a vevők domináltak. Az olajpapírnak több felminősítés is segített (Goldman Sachs, Raiffeisen), a jegyzés a kedvező híreknek köszönhetően meredeken emelkedett. Záráskor 20 995 forintot adtak egy Molért, ami 2,9 százalékos javulást jelentett. Az OTP piacán pesszimizmus uralkodott, a papír árfolyama reggel még 8700 forinton is járt, később azonban szinte támasz nélkül esett, a 8502 forintos záróár 2,1 százalékos veszteséget takar. A Magyar Telekom 0,7 százalékkal, 1000 forintig erősödött, miközben a Richter ugyanekkora pluszt ért el és 39 290 forinton zárt.
A kisebb papírok közül kiemelkedett a Linamar, amelynek jegyzése a csütörtöki drágulást követően tovább emelkedett, záráskor 3,3 százalékos pluszban, 3099 forinton állapodott meg. A Rába napközben az 1500 forintos szintet ostromolta, később azonban a jelentős többlet eltűnt, és záráskor már csak 0,1 százalékos pluszban, 1461 forinton állt. A Graphisoft Park 1,5, a TVK 0,8 százalékkal gyengült.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet