BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyorsjelentéseknek örültek a befektetők

2007. február 22. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pozitív tartományban fejezték be a tegnapi napot a főbb nyugat-európai részvényindexek, a DAX 0,5, a CAC 0,2 az FTSE–100 pedig 0,4 százalékkal emelkedett. Az optimista hangulat elsősorban a vártnál jobb negyedéves eredményeknek volt köszönhető, a BAE Systems például hétéves csúcsra ért a triplájára emelkedő 2006-os profit hírére. Ugyancsak a várt fölötti számokkal rukkolt elő a vegyiparban érdekelt BASF, ennek nyomán részvényei mintegy öt százalékkal értékelődtek föl. Szintúgy a kiváló gyorsjelentések hajtották föl a Nestlé és a Allianz árfolyamát, miközben a bányatársaságok erősödése az emelkedő fémáraknak volt köszönhető. Jelentős felértékelődést könyvelhettek el a BHP Billiton és a Rio Tinto részvényesei is.
Derűs részvénypiaci hangulat uralkodott a nyitás után a tengerentúli részvénypiacokon is, később azonban az iráni nukleáris programról érkező kedvezőtlen hírek nyomán felerősödött az eladói oldal. A Dow Jones 0,6, a Nasdaq 0,3 százalékos mínuszban állt a kereskedés első felét követően. A pesszimista hangulat ellenére tíz százalékkal erősödött a Whole Foods, a társaság ugyanis szerdán tőzsdezárás után bejelentette, hogy megvásárolja a Wild Oats részvényeit. Az utóbbi cég a hírre közel húsz százalékkal értékelődött föl. Megoldódott az Apple és a Cisco Systems közötti névhasználati vita, a megegyezés értelmében mind a két társaság használhatja az iPhone márkanevet. Mindkét részvény piacán a vevők voltak túlsúlyban a kereskedés elején, lapzártánkkor azonban már a negatív tartományban álltak a jegyzések.
Kismértékben erősödött a dollár az euróval szemben, a jegyzés 1,3130-on állt.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet