BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elgyengült a BÉT, szárnyalt a Rába

2007. február 21. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az optimista kezdést követően hamar elfogyott a lendület a BÉT részvénypiacán, az első percekben meredeken emelkedő BUX később fokozatosan gyengült, a 24 039 pontos záróérték minimális veszteséget jelentett. A forgalom alacsonyabb volt az átlagosnál, összesen húszmilliárd forint értékben kötöttek üzleteket.
A vezető részvények közül legjobban a Magyar Telekom szerepelt, ami részben a Citigroup 1100 forintra emelt célárának volt köszönhető. A részvény a nap elején kétszázalékos pluszban is forgott, később azonban felerősödött az eladói oldal, és a jegyzés az ezerforintos szint alá süllyedt. Az utolsó papírok 994 forintért keltek el, ami 0,9 százalékos javulásnak felelt meg. A Mol, amelyről a Merrill Lynch kedvezően nyilatkozott, 0,2 százalékkal, 20 245 forintra erősödött, miközben a Richter 0,6 százalékkal, 39 250 forintra javított. A blue chipek közül egyedül az OTP végzett a negatív tartományban, jegyzése 0,9 százalékkal, 8661 forintra csökkent.
A közepes kapitalizációjú papírok között remekelt a Rába, a gépgyártó részvényei a nap nyerteseként közel öt százalékkal, 1428 forintra drágultak. Az emelkedéshez komoly forgalom társult, mintegy 400 millió forintnyi részvényt adtak-vettek. Erősödött a Synergon és a Graphisoft Park is, előbbi 1,9 százalékkal, 1466 forintra, utóbbi 1,3 százalékkal, 1281 forintra. Lefelé tartott viszont az Állami Nyomda, az utolsó részvények 2,5 százalékos gyengülést követően 7800 forintért cseréltek gazdát.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet