Az optimista kezdést követően hamar elfogyott a lendület a BÉT részvénypiacán, az első percekben meredeken emelkedő BUX később fokozatosan gyengült, a 24 039 pontos záróérték minimális veszteséget jelentett. A forgalom alacsonyabb volt az átlagosnál, összesen húszmilliárd forint értékben kötöttek üzleteket.
A vezető részvények közül legjobban a Magyar Telekom szerepelt, ami részben a Citigroup 1100 forintra emelt célárának volt köszönhető. A részvény a nap elején kétszázalékos pluszban is forgott, később azonban felerősödött az eladói oldal, és a jegyzés az ezerforintos szint alá süllyedt. Az utolsó papírok 994 forintért keltek el, ami 0,9 százalékos javulásnak felelt meg. A Mol, amelyről a Merrill Lynch kedvezően nyilatkozott, 0,2 százalékkal, 20 245 forintra erősödött, miközben a Richter 0,6 százalékkal, 39 250 forintra javított. A blue chipek közül egyedül az OTP végzett a negatív tartományban, jegyzése 0,9 százalékkal, 8661 forintra csökkent.
A közepes kapitalizációjú papírok között remekelt a Rába, a gépgyártó részvényei a nap nyerteseként közel öt százalékkal, 1428 forintra drágultak. Az emelkedéshez komoly forgalom társult, mintegy 400 millió forintnyi részvényt adtak-vettek. Erősödött a Synergon és a Graphisoft Park is, előbbi 1,9 százalékkal, 1466 forintra, utóbbi 1,3 százalékkal, 1281 forintra. Lefelé tartott viszont az Állami Nyomda, az utolsó részvények 2,5 százalékos gyengülést követően 7800 forintért cseréltek gazdát.
