Viszonylag szerény befektetői érdeklődés – 15 milliárd forintos összforgalom – mellett folyt a kereskedés a BÉT-en, ami elsősorban az amerikai szünnapnak volt betudható. A BUX a délelőtt folyamán jellemzően a negatív, délután viszont a pozitív tartományban járt, záráskor 24 254 ponton állt a mutató, ami hajszálnyival alacsonyabb a péntekinél.
A vezető részvények közül csupán az OTP végzett többlettel: a hétmilliárd forint értékben gazdát cserélő bankpapír nyitás után stabilan emelkedni kezdett, majd meg is tartotta előnyét. Az utolsó papírok 8847 forinton cseréltek gazdát, ami 0,9 százalékos felértékelődést jelentett. A vegyesen érkező fel- és leminősítések nyomán az eladók domináltak a gyógyszergyártók piacán, a Richter jókora mínuszt ért el, értékének 2,1 százalékát elveszítette, ami 39 005 forintos záróárat jelentett. Az Egis megúszta minimális veszteséggel: 23 800 forinton fejezte be a napot, ami 0,4 százalékos leértékelődés. A Mol 0,1 százalékkal, 20 320 forintra, a Magyar Telekom 0,3 százalékkal, 1000 forintra gyengült.
A kisebb papírok piacán jelentős, több mint egymilliárd forintos forgalmat generált a Fotex, és 1,6 százalékkal, 829 forintra emelkedett. Ugyancsak jókora érdeklődés mutatkozott a Rába iránt: a mintegy 450 millió forint értékben gazdát cserélő gépgyártó 0,6 százalékkal értékelődött föl, és 1402 forinton fejezte be a napot. A TVK 2,3 százalékkal, 8000 forintra, a Linamar öt százalékkal, 2949 forintra drágult.
