BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

OTP föl, Richter le

2007. február 18. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pozitív tartományban töltötte a pénteki napot a BÉT részvényindexe, a BUX a csütörtöki záróérték, a 24 000 pontos szint közelében kezdett, majd lassan, de biztosan emelkedett. Az index végül egyszázalékos pluszban, 24 257 ponton fejezte be a kereskedést. A forgalom jelentős volt, több mint negyvenmilliárd forint értékben kötöttek üzleteket.
A vezető részvények közül az OTP és a Richter árfolyama mutatott nagyobb elmozdulást. A több mint 23 milliárd forint értékben gazdát cserélő bankpapír jegyzése folyamatosan emelkedett, a reggel még 8600 forint alatt is megforduló részvény záráskor a csütörtöki árfolyamnál 2,7 százalékkal többet, 8770 forintot ért. A Richter kurzusa ellenkező irányba mozdult, az egyre fokozódó eladói nyomás következtében a kereskedés végén 2,2 százalékos mínuszban, 39 825 forinton állt. A Mol és a Magyar Telekom erősödött, előbbi 1,1 százalékkal, 20 335 forintra, utóbbi 0,1 százalékkal, 1003 forintra drágult.
A közepes kapitalizációjú papírok közül jelentős többletet ért el az 1,7 milliárd forintos forgalmat generáló Fotex, melynek jegyzése négy százalékkal, 816 forintra emelkedett. Hasonlóan eredményes napot tudhattak maguk mögött a Synergon tulajdonosai, az informatikai cég részvénye 3,6 százalékkal, 1394 forintra drágult. A Rába 2,7, a Pannonplast 1,7 százalékkal értékelődött föl, miközben a Humet a nap veszteseként jókora mínuszt produkált. Jegyzése 73 forinton állt nap végén, ami tízszázalékos gyengülésnek felelt meg.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet