BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol húzta le a piacot

2007. február 12. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Sűrűsödik a program a gyorsjelentési szezon végéhez közeledve, az árfolyamokat elsősorban a vállalati nyereségek és az arra adott befektetői reakciók befolyásolják. A BUX mindenesetre kedden a negatív tartományban töltötte a napot, értéke 23 719 pont volt záráskor, ami félszázalékos gyengülésnek felelt meg. A vezető részvények közül a legnagyobb figyelem a Molra irányult: az olajipari cég részvényei a csalódást keltő – az előző év azonos időszakának eredményéhez képest feleződő – negyedik negyedéves profit nyomán háromszázalékos veszteséggel, 19 750 forinton zártak. A másik három blue chip jegyzése nem mozdult el jelentősen: a Richter 39 ezer forinton stagnált, miközben a Magyar Telekom kismértékben, 1023 forintra gyengült, az OTP jegyzése pedig a pesszimista nyitást követően folyamatosan emelkedett, a kereskedés végén a kevesebb mint egyszázalékos javulást jelentő 8475 forinton állt. A hét végén rekordprofitról beszámoló TVK piacán a vevők voltak többségben, a vegyipari részvény árfolyama – közel félmilliárdos forgalom mellett – 3,2 százalékkal, 7655 forintra emelkedett. Eredményes napot zártak a szintén jelentő Állami Nyomda tulajdonosai is: a jegyzés 7900 forintra emelkedett. Jelentősen nőtt a Rába és a Graphisoft Park árfolyama is: előbbi 3,5, utóbbi 4,4 százalékkal értékelődött föl.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet