BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szinte minden drágult Európában

2007. február 1. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kitörő optimizmus jellemezte tegnap a nyugat-európai részvénypiacokat, a vezető indexek megközelítőleg egyszázalékos többletet értek el. A derűs hangulat az amerikai mutatók szerdai emelkedésének és a kiváló vállalati eredményeknek volt köszönhető. Emelkedett a Royal Dutch Shell jegyzése, ami annak volt köszönhető, hogy a társaság a várakozásokat meghaladó negyedik negyedéves eredményről számolt be. Két százalékkal drágult az AstraZeneca, miután a társaság közel húszszázalékos profitbővülést produkált, és jelentős költségcsökkentési terveket fogalmazott meg. Szép napot zártak a bányatársaságok is, jelentősen drágult a BHP Billiton és az Anglo American.
Derűs hangulat jellemezte a tengerentúli tőzsdéket is a kereskedés elején, később azonban a többlet jelentős része eltűnt, sőt a Nasdaq kismértékű veszteséget mutatott. Az árfolyamokat a tucatjával érkező gyorsjelentések mozgatták elsősorban. Az Exxon a várakozásokat meghaladó eredményről adott számot, amire a befektetők óvatos vásárlással reagáltak, a jegyzés közel félszázalékos pluszban volt lapzártánkkor. Közel háromszorosára emelkedett a Google negyedik negyedéves profitja, a kurzus ennek ellenére több mint két százalékkal csökkent a kereskedés első felében. Erősödött viszont a Dell annak köszönhetően, hogy a társaság alapítója és igazgatója, Michael Dell visszatér a vezérigazgatói székbe. A részvény közel kétszázalékos pluszban forgott.
A nap végére kismértékben erősödött a dollár az euróval szemben, a jegyzés 1,3020-on állt lapzártánkkor.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet