BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétezer forint felett az FHB

2007. január 30. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Közel egyszázalékos mínuszban, 23 500 pont környékén járt a kereskedés elején a BÉT irányadó mutatója, később azonban felerősödött a vételi oldal, és a BUX lassan emelkedni kezdett. Záráskor 23 836 ponton állapodott meg, ami 0,7 százalékos javulást jelentett. A forgalom megközelítőleg 30 milliárd forint volt.
A vezető részvények az ismét húszezer forint közelében forgó Mol kivételével többlettel zárták a napot, a legnagyobb nyereséget a Magyar Telekom mutatta föl. A távközlési cég részvényei folyamatosan drágultak, az utolsó papírok öt forinttal az ezres határ fölött cseréltek gazdát, ami a hétfői záróárhoz képest 1,5 százalékos felértékelődést jelentett. Jelentősen drágult a kereskedés utolsó perceiben az OTP és a Richter, előbbi 1,3 százalékos pluszban 8625 forinton, utóbbi 1,2 százalékos többlettel, 37 845 forinton zárt. A Mol a napot a negatív tartományban töltötte, egy kisebb emelkedési kísérletet leszámítva nem mozdult el a húszezer forintos szint közeléből. A jegyzés 20 200 forinton állt záráskor, ami több mint egyszázalékos leértékelődést jelentett.
Eredményes napot tudhatnak maguk mögött a közepes kapitalizációjú részvények tulajdonosai, az FHB például 3,1 százalékkal, 2056 forintra drágult, de a TVK és a Danubius is jelentős erősödést produkált. Előbbi 2,6 százalékkal, 6850 forintra, utóbbi 2,9 százalékkal, 7685 forintra javult. Folytatta menetelését a Rába, a gépipari részvény további 0,6 százalékkal lett értékesebb, miközben az Egis 0,8 százalékkal gyengült.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet