BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább menetelt a Rába

2007. január 28. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Több mint egyszázalékos mínuszban járt pénteken a kereskedés elején a BÉT irányadó mutatója, majd a pesszimista startot követően lassan emelkedett, de a csütörtöki záróértéket még csak megközelíteni sem tudta. A BUX
23 803 ponton állt a kereskedés végén, ami 1,1 százalékos veszteségnek felelt meg.
A blue chipek mindegyike a negatív tartományban fejezte be a napot, a legrosszabbul a Richter teljesített. A közel hatmilliárd forint értékben gazdát cserélő gyógyszergyártó árfolyama 37 810 forintig süllyedt, ami kétszázalékos leértékelődésnek felelt meg. A csütörtöki napon profitfigyelmeztetést adó szektortársa szintén jókora veszteséggel forgott a nap elején, később azonban felerősödött a vételi oldal, és a 24 200 forintos záróár már „csupán” 0,4 százalékos csökkenést jelentett. A Cashline által eladásra javasolt Mol 20 595 forinton fejezte be a napot, ami 1,2 százalékkal kevesebb a csütörtöki záróárnál. Közel egyszázalékos értékvesztést voltak kénytelenek elkönyvelni a Magyar Telekom és az OTP befektetői, előbbi 1007, utóbbi 8471 forintra esett.
A kisebb papírok közül folytatta jó szereplését a Rába. A csütörtöki napon csaknem hat százalékkal dráguló gépgyártó közel 300 millió forintos forgalom mellett 1,5 százalékkal, 1231 forintra erősödött. Emelkedett még az Állami Nyomda és a Danubius árfolyama, előbbi 2,1 százalékkal, 7450 forintra, utóbbi 1,6 százalékkal, 7465 forintra. A Graphisoft Park 1,4 százalékkal értékelődött le, miközben a Fotex jegyzése 0,9 százalékkal, 654 forintra csökkent.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet