BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább drágultak a technológiai papírok

2007. január 25. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ígéretes kezdést követően délután pesszimista hangulat költözött a nyugat-európai részvénypiacokra, ami elsősorban a vártnál rosszabb amerikai ingatlanpiaci adatoknak volt betudható. A CAC, a DAX és az FTSE–100 megközelítőleg fél százalékkal gyengült. A Ford vesztesége pesszimistává tette az európai szektortársak befektetőit is, jelentősen csökkent a Peugeot és a BMW jegyzése. A Nokia kiváló eredménye ugyanakkor segítette a technológiai papírok árfolyamát, az öt százalékkal dráguló finn telefongyártó mellett jól szerepelt a STMicroelectronics és az Infineon is. Pesszimista hangulat jellemezte az olajipari cégek befektetőit is, a Total és a British Petrol megközelítőleg egy százalékkal értékelődött le.
A szerdai erősödést követően tegnap kismértékű negatívumot mutattak a főbb tengerentúli részvényindexek a kereskedés első felében, a Dow 0,3, a Nasdaq 0,6 százalékkal gyengült. A Dow veszteségét elsősorban az American International Group, a Boeing és az Exxon Mobil gyenge szereplése okozta. Az eBay több mint tízszázalékos nyereséggel forgott, a többlet a vártnál jobb negyedéves eredménynek volt betudható. Gyengén szerepeltek a házépítők, ami egyrészt a vártnál rosszabb ingatlanpiaci adatnak, másrészt pedig a Beazer Homes USA vártnál rosszabb eredményének volt betudható.
A dollár kismértékben gyengült az euróval szemben, a jegyzés 1,2970-en állt lapzártánkkor.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet