BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

255 fölött is volt az euró

2007. január 25. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az euró jegyzése a reggeli 254,30 forintos szintről folyamatosan lefelé tartott a délelőtt folyamán, mélypontját tízkor érte el, akkor 253,30 forint körül állt a bankközi devizapiacon. A 253 forintos szint megakasztotta a forint erősödését, és az egész régióban gyengülésnek indultak a nemzeti fizetőeszközök. Az eurót lapzártánkkor 255 forint közelében jegyezték. Geszti Pál, az ING devizakereskedője kérdésünkre elmondta, hogy a technikai alapú forintgyengülés pénteken is kitarthat. A dollárt 196,50 forinton jegyezték késő délután, szemben a délelőtti 195 forintos árfolyammal.
A hét korábbi értékesítéseihez képest nagyobb kereslet jellemezte a 12 hónapos diszkontkincstárjegyek tegnapi aukcióját. A meghirdetett 40 milliárd forintnyi papírra 105,1 milliárd forint értékben érkeztek ajánlatok az elsődleges forgalmazóktól. Az elfogadott hozamok 8,05 és 8,18 százalék között szóródtak, a 8,16 százalékos átlag mindössze egyetlen bázisponttal múlta felül a szerdai másodpiaci benchmarkot. A keddi és a visszafogottabb szerdai emelkedések után korrigált a hozamok többsége az állampapírok másodlagos piacán. A rövid oldalon semmiféle változás nem történt, az éven túli lejáratoknál azonban 2–4 bázisponttal kerültek lejjebb a referenciaértékek.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet