BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A végére elfogyott a többlet

2007. január 24. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ígéretesen kezdődött a tegnapi nap a BÉT-en, a BUX jókora nyereséggel indult, később azonban folyamatosan lefelé tartott. A mutató a kereskedés végén 24 217 ponton állt, ami csupán minimális erősödést jelentett a keddi naphoz képest.
A vezető részvények közül csak a Richter végzett a negatív tartományban, a gyógyszerpapír egy százalékkal, 39 605 forintra gyengült. Felerősödött az eladói oldal a kereskedés végén az Egis piacán, ami annak volt betudható, hogy a társaság kedvezőtlen fejleményekről számolt be az oroszországi kivitellel kapcsolatban. A jegyzés 0,8 százalékos mínuszban,
24 910 forinton zárt. Az optimista nyitáshoz képest jelentősen visszaesett a nap végére a Mol jegyzése, a Morgan Stanley által régiós favoritnak tartott papír árfolyama a reggeli 20 900 forinthoz közeli szintről a stagnálást jelentő 20 550 forintig csökkent. A több mint 9 milliárd forint értékben gazdát cserélő OTP 0,2 százalékkal, 8753 forintra, a Magyar Telekom 0,4 százalékkal, 995 forintra erősödött.
A közepes kapitalizációjú papírok közül jelentősen emelkedett az Állami Nyomda és az FHB árfolyama, előbbi 2,7 százalékkal, 7500 forintra, utóbbi két százalékkal, 1968 forintra erősödött. A TVK közel egy százalékkal értékelődött föl, miközben a Synergon 0,5 százalékkal lett olcsóbb. A nap nyertesei a kispapírok voltak: az Agrimpex, a Gardénia, a Csepel és a Pannon Váltó árfolyama húsz százalékkal emelkedett.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet