BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A végére megjelentek az eladók is

2007. január 22. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Magabiztos erősödéssel indult a hét első napja a BÉT-en, a BUX a kereskedés elején stabilan emelkedett, a lendület azonban még a délelőtt folyamán megtört, és az index a nyereség jelentős részét elveszítette. Záráskor a délután folyamán tapasztalható eladói nyomás ellenére 0,7 százalékos pluszban, 24 360 ponton állt a mutató.
A blue chipek a Magyar Telekom kivételével jókora nyereséget értek el, vagy legalábbis így kezdték a kereskedést, az emelkedésből kimaradó távközlési részvény végül 0,8 százalékos mínuszban, 1012 forinton fejezte be a napot. A vezető részvények nyertese a Richter volt, amelynek jegyzése folyamatos javítás után zárásra elérte a
40 000 forintos szintet. Ezek az utolsó részvények 2,3 százalékos pluszban, 39 900 forinton cseréltek gazdát. Eredményes napot tudhattak maguk mögött a kisebbik gyógyszergyártó befektetői is: az Egis 1,2 százalékkal, 25 000 forintra erősödött. Ígéretesen indult a nap az OTP piacán is, a bankpapír kurzusa a kereskedés elején – a történelmi rekordnak számító – 9100 forint közelében járt, itt azonban már nagy számban megjelentek a profitot realizálni kívánó befektetők is, és a részvény a pénteki záróárhoz képest végül a félszázalékos többletet jelentő 8916 forintig korrigált. Hasonlóan alakultak az események a Mol esetében is: a lendületesen induló részvény jegyzése a délután folyamán valamelyest csökkent, de a nap végi 20 225 forintos árfolyam még így is közel egyszázalékos felértékelődést jelentett.
A kisebb papírok közül a legnagyobb elmozdulást a Phylaxia produkálta: a részvény árfolyama – egy kedvezőtlen bírósági döntés nyomán – 14,9 százalékkal csökkent. A Synergon egy százalékkal, 1344 forintra drágult, miközben a Rába 0,6 százalékkal, 1148 forintra gyengült.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet