Az első óra esését követően a BUX folyamatosan emelkedett, a mutató így 0,1 százalékos pluszban, 24 196 ponton fejezte be a hetet. A növekedés elsősorban nem az általános befektetői hangulat javulásának, hanem sokkal inkább az OTP lendületes drágulásának volt köszönhető. Az 55 milliárd forintos forgalomban ugyanis a blue chipek közül csak a bankpapír jegyzése emelkedett. Az ismét történelmi csúcson járó, több mint 25 milliárd forint értékben gazdát cserélő OTP-részvény délután már a 9000 forintos szintet ostromolta, a 8870 forintos záróár végül 1,4 százalékos többletet jelentett. Egy százalékkal lett olcsóbb a Magyar Telekom és a Richter, előbbi 1020, utóbbi 39 000 forinton fejezte be a hetet. A Mol a napot végig negatív tartományban, húszezer forint közelében töltötte, az utolsó papírok 0,7 százalékos veszteséggel, 20 050 forinton cseréltek gazdát. Mozgalmas napot tudhattak maguk mögött az Egis részvényesei. A 24 500 forintról induló részvény a délelőtt folyamán közel ezer forinttal gyengült, majd lendületesen emelkedett. Záráskor napi maximumán, 24 700 forinton állt, ami 0,2 százalékos erősödést jelentett.
Jelentős forgalmat generált a BorsodChem is, a közel 800 millió forint értékben gazdát cserélő részvény 4,2 százalékkal, 2808 forintra gyengült. A csütörtök késő délután megjelenő – méltányosnak a legnagyobb jóindulattal sem nevezhető – 4074 forintos vételi ajánlatnak megfelelően jókora zuhanás jellemezte az IEB piacát, a részvény közel húszszázalékos mínuszban, 3995 forinton zárt. A kis papíroknál a befektetők kedvencének számító duóból az FHB három, míg a TVK 4,2 százalékkal drágult.
