BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább adták a Richtert

2007. január 18. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pozitív tartományban fejezte be a tegnapi napot a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe: a BUX 24 173 pontos záróértéke félszázalékos többletet jelentett. A 32 milliárd forintos összforgalmú napot a blue chipek többsége nyereséggel zárta, kivétel a Richter volt. A nagyobbik gyógyszergyártó jegyzése a szerdai leminősítés és zuhanás után a pozitív tartományban, 40 000 forint fölött kezdte meg a napot, később azonban felerősödött az eladói oldal, és a jegyzés a lélektani határ alá került. Az utolsó papírok 39 400 forinton cseréltek gazdát, ami egyszázalékos veszteséget jelentett. Az Egis sem tudott ledolgozni semmit a szerdai több mint négyszázalékos zuhanásból, a részvény további 0,6 százalékot veszített értékéből és 24 650 forinton fejezte be a napot. A pozitív tartományban kereskedtek a Mol és a Magyar Telekom részvényeivel, mindkét papír 1,3 százalékkal értékelődött föl, előbbi 20 200 forintra, utóbbi 1030 forintra. Az OTP ismét történelmi csúcs közelében forog: a bankrészvény 0,4 százalékkal, 8745 forintra drágult.
A kisebb papírok közül nagyobb elmozdulást produkált a TVK, az év eleje óta mintegy húsz százalékkal felértékelődő vegyipari cég tegnap értékének közel három százalékát elvesztette, az utolsó részvények 6620 forinton cseréltek gazdát. Nagyobb elmozdulást produkált még a Graphisoft Park, amelynek jegyzése 2,4 százalékkal, 1126 forintra emelkedett. A tegnap 1,4 százalékkal felértékelődő Phylaxiára ma is érdemes figyelni, ugyanis pénteken délután háromkor egy folyamatban lévő per ítélethirdetése miatt felfüggesztik a kereskedést.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet