Az első órában még emelkedő BUX index a negatív tartományban fejezte be a tegnapi napot, végül egyszázalékos mínuszban, 24 056 ponton zárt. A negatívum elsősorban a gyógyszerpapírok zuhanásának és a délután folyamán pesszimistává váló nyugat-európai hangulatnak volt betudható. A forgalom 45 milliárd forinttal ismét jelentős volt.
A blue chipek vesztese a Citigroup által leminősített Richter, a jegyzés 4,3 százalékkal, 39 800 forintra csökkent, az Egis pedig szintén négy százalékot meghaladó veszteséggel, 24 810 forinton állt nap végén. Az Erste által fel-, a Concorde által leminősített Mol ismét a húszezer forintos lélektani határ alatt fejezte be a napot, két százalékkal, 19 935 forintra gyengült. A másik két blue chip erősödött, a Magyar Telekom 1,3 százalékkal, 1017 forintra, a 25 milliárd forint értékben gazdát cserélő OTP 0,3 százalékkal, 8711 forintra.
A nap nagy nyertese a közel egymilliárd forintos forgalmat generáló TVK volt, szárnyalását a Cashline elemzése is segítette. Az utolsó részvények 6,6 százalékos pluszban, 6815 forinton cseréltek gazdát. Jelentősen erősödött még az Állami Nyomda és a Rába is, előbbi közel három, utóbbi több mint két százalékkal lett drágább.
