Határozott irány nélküli mozgás jellemezte tegnap a BÉT részvényindexét, a BUX a nyitás utáni rövid esést hamar ledolgozta, a kereskedés végén 0,1 százalékos pluszban, 24 293 ponton állt. A gyakorlatilag stagnáló index mögött komolyabb részvényárváltozások történtek, a Mol és a Magyar Telekom is jelentős elmozdulást produkált.
A blue chipek közül egyedül a Mol végzett a negatív tartományban, árfolyama a 20 600 forint körüli reggeli szintről szinte folyamatosan lefelé tartott, az utolsó papírok pedig 20 350 forinton cseréltek gazdát, ami 1,6 százalékos leértékelődést jelentett. A telekompapírok piacán ezzel szemben a vevők voltak többségben, akik a nap végére az ezerforintos lélektani határ fölé hajtották az árfolyamot, az utolsó kötésben kialakult 1004 forintos kurzus 1,8 százalékos erősödés. A másik két blue chip tulajdonosai is nyereséget könyvelhettek el, a több mint húszmilliárd forint értékben gazdát cserélő OTP 0,7 százalékkal, 8682 forintra, a Richter 0,2 százalékkal, 41 590 forintra drágult.
A közepes kapitalizációjú részvények közül a TVK 374 millió forintos forgalmával és közel ötszázalékos felértékelődésével tűnt ki, az utolsó papírok 6395 forinton cseréltek gazdát. Úgy kezdődött a keddi nap a Rába piacán, mint ahogyan a hétfői befejeződött, az erősödés azonban megakadt az 1160 forintos szintnél. A részvény 1140 forinton fejezte be a napot, ez is 0,4 százalékos drágulást jelentett. A nap nyertese a Pannon-Flax volt, ennek jegyzése közel tíz százalékkal, 718 forintra emelkedett.
