BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Optimista hétkezdet

2007. január 15. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Erősödéssel kezdődött a hét a Budapesti Értéktőzsde részvénypiacán, a BUX a hétfői napot a pozitív tartományban töltötte, értéke 24 261 pont volt a kereskedés végén, ami 1,2 százalékos javulásnak felelt meg. A forgalom – elsősorban az OTP több mint 18 milliárd forintos kötési összértékének köszönhetően – elérte a 30 milliárd forintot.
A vezető részvények mindegyike drágult, a legnagyobb többletet a Magyar Telekom tulajdonosai könyvelhették el. A papír árfolyama a reggeli, 970 forinthoz közeli értékről zárásig 986 forintig emelkedett, ez 1,9 százalékkal haladta meg a pénteki záróárat. Hasonló mértékű felértékelődés jellemezte az OTP-t és a Richtert is, előbbi – azt követően, hogy a kereskedés első felében a 8700 forintos szintet is ostromolta – 1,5 százalékkal, 8622 forintra erősödött, az utóbbi pedig ugyanekkora arányú elmozdulást követően 41 500 forinton zárt. A Mol a nyitás után 21 000 ponton is járt, később azonban folyamatosan lefelé tartott, az utolsó részvények 20 670 forinton cseréltek gazdát, ami 0,3 százalékos többletet jelentett péntekhez képest.
A kisebb papírok közül kiemelkedett a Rába, a gépgyártó részvénye 240 millió forintos forgalom mellett négy százalékkal drágult és 1135 forinton fejezte be a napot. Erősödött az FHB és az Egis is, előbbi 1,3 százalékkal, 1858 forintra, utóbbi 0,7 százalékkal, 26 100 forintra, miközben a TVK egy, a Pannonplast 0,6 százalékkal lett olcsóbb. A kisebb cégek közül a nap nyertese az Econet volt, jegyzése 6,6 százalékkal, 81 forintra emelkedett.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet