BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Délutáni rally Európában

2007. január 11. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jelentős erősödésnek örülhettek a befektetők a nyugat-európai részvénypiacokon, az FTSE–100 több mint egy, a CAC és a DAX közel két százalékkal javult. Az optimista hangulatot a főbb amerikai indexek szerdai emelkedése mellett Jean-Claude Trichet, az ECB elnöke is generálta, aki jelezte, hogy várhatóan márciusig nem emelnek az alapkamaton. Trichet szavai segítették a közszolgáltatók árfolyamát, jelentősen erősödött az E.On és az RWE. Valósággal szárnyalt a Deutsche Börse, miután az NYSE és az Tokyo Stock Exchange közötti szorosabb együttműködéssel kapcsolatos tervek felerősítették a szektor további konszolidációjával kapcsolatos spekulációt.
A tengerentúlon is fölfelé tartottak az indexek, a Dow 0,8 a Nasdaq 1,2 százalékos pluszt mutatott lapzártánkkor. Ezúttal nem az olajszektor zuhanásáról szóltak a hírek, az energiahordozó stabilizálódó árfolyamának köszönhetően az Exxon közel másfél százalékkal erősödött. Az Altria a UBS megemelt célárának, a Genentech pedig kiváló negyedéves eredményének köszönhette erősödését.
A kamatemelési várakozások nyomán gyengült az euró a dollárhoz képest, a jegyzés 1,2900-en állt lapzártánkkor.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet