BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meghiúsult a csúcsdöntés

2007. január 2. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az új év első kereskedési napját a nyugat-európai részvénypiacokon uralkodó optimista hangulat ellenére kismértékű veszteséggel zárta a Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója. A nyitás után lendületesen induló – és 25 ezer pont fölött is járó – BUX végül 0,1 százalékos mínuszban, 24 809 ponton fejezte be a napot. A befektetők érdeklődése az amerikai kereskedési szünet ellenére jelentős volt, összesen 32 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát.
A blue chipek vegyesen szerepeltek, közülük egyedül a Richter produkált komolyabb elmozdulást. A nagyobbik gyógyszergyártó reggel még a pozitív tartományban forgott, a kereskedés végére azonban több mint hárommilliárd forintos forgalom mellett egészen 42 715 forintig csökkent az árfolyam, ami 1,7 százalékos veszteségnek felelt meg. Szektortársával ellentétben jelentős nyereséggel kezdte az évet az Egis, a részvény 1,8 százalékkal, 26 680 forintra drágult. Ígéretesen indult a 2007-es esztendő az OTP-befektetők számára is, a részvény a délelőtt folyamán újabb történelmi rekordra, 8900 forint fölé drágult. A lendületes kezdés után azonban felerősödött az eladói oldal, de a 8800 forintos záróár így is 0,6 százalékos többletet jelentett. A Mol 0,6 százalékkal, 21 480 forintra gyengült, a Magyar Telekom pedig 0,2 százalékkal, 1060 forintra erősödött.
A kisebb papírok közül jelentősen drágult a Danubius, a részvény 1,4 százalékos erősödéssel, a 7000 forintos lélektani határ fölött 50 forinttal fejezte be a napot. A kereskedés elején 700 forint fölött is forogtak a Fotex-részvények, záráskor azonban már csupán 694 forintot ért a papír.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet