BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kis veszteség a végére

2007. január 1. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pénteki napon rövidített kereskedésben kismértékű veszteséget mutatott az irányadó londoni és frankfurti részvényindex, az FTSE–100 0,3, a DAX 0,2 százalékos mínuszban zárt. A párizsi CAC 0,2 százalékos pluszban fejezte be a 2006-os év utolsó kereskedési napját. A péntek csendesen telt az öreg kontinens börzéin, a forgalom jóval alatta maradt a megszokottnak, és a vezető részvények között alig akadt komoly elmozdulást produkáló. Kivétel volt a Suez, amelynek jegyzése két és fél százalékkal javult. Az erősödés annak volt köszönhető, hogy a hírek szerint a francia milliárdos, Francois Pinault felvásárlási ajánlatot készül tenni a társaságra. A 2006-os év utolsó hetének nyertesei az autógyártók voltak, amit az olajár mérséklődése is segített. Az emelkedő fémáraknak köszönhetően erősödtek a bányatársaságok, kismértékben gyengültek azonban az olajipari részvények. A tengerentúlon a kereskedés elején fölfelé tartottak a főbb részvényindexek, végül azonban kismértékű veszteséggel búcsúztak a 2006-os évtől. A Dow 0,3, a Nasdaq 0,4 százalékos mínuszban zárt pénteken. A szokásosnál melegebb időjárásról szóló előrejelzések nyomán lefelé tartottak az olajipari részvények: az Exxon például közel egy százalékkal értékelődött le. Öt százalékkal drágult az Apple, miután a társaság tisztázta az opciós botrányba keveredett Steve Jobs vezérigazgatót.
A dollár gyengült az euróval szemben pénteken, a jegyzés 1,3200-ig jutott.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet