BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erősödéssel búcsúzott a BUX

2007. január 1. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az év utolsó tőzsdenapján délután fél kettőkor fejeződött be a kereskedés, a rövidített programban a BUX fél százalékkal, 24 844 pontra erősödött. A forgalom közel húszmilliárd forint volt, kétharmadát az OTP adta.
A blue chipek vegyesen szerepeltek, a legjobban a bankrészvény, a legrosszabbul a Magyar Telekom teljesített. A papír az év utolsó kereskedési napjára is megőrizte a megelőző hónapokban mutatott erejét, a jegyzés történelmi zárócsúcson búcsúzott az óévtől. Az utolsó kötésben 8750 forinton cseréltek gazdát a papírok, ami 1,5 százalékos felértékelődésnek felelt meg. A kereskedés elején még stagnáló Mol piacán később megerősödött a vételi oldal, ennek köszönhetően az olajpapír egy százalékkal, 21 600 forintra erősödött. Lefelé tartott a Magyar Telekom és a Richter jegyzése, előbbi 1,3 százalékkal, 1058 forintra, utóbbi 0,7 százalékkal, 43 440 forintra gyengült.
A kisebb papírok közül nagyobb elmozdulást produkált az Egis és a BorsodChem, a gyógyszergyártó 1,1 százalékkal, 26 215 forintra gyengült, a vegyipari cég részvénye pedig 1,9 százalékkal, 2984 forintra erősödött. Közel két százalékkal lett drágább a Synergon, miközben a Fotex 1,9 százalékos pluszban, 699 forinton fejezte be az évet. A nap nyertese 9,7 százalékos felértékelődéssel az Elmű volt, az utolsó részvények 35 000 forinton cseréltek gazdát. A jelentős árfolyam-emelkedés alacsony forgalom mellett következett be, vélhetően év végi záróár-beállításról lehetett szó.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet