A vezető európai részvényindexek csupán pár tized százalékos elmozdulást produkáltak a tegnapi napon. Fölfelé tartottak a bányatársaságok, ami az emelkedő fémáraknak volt köszönhető, miközben például a Vodafone jegyzése egy közelgő akvizícióval kapcsolatos aggodalmak miatt közel egy százalékkal csökkent. A tengerentúlon a főbb indexek nem mutattak jelentős elmozdulást, a Dow 0,2, a Nasdaq 0,3 százalékos mínuszban állt lapzártánkkor. A megelőző napok részvénypiaci emelkedését követően a befektetők óvatosabbá váltak, amin a délután folyamán megjelenő vártnál jobb makroadatok sem változtattak. A 2007-es kamatmérséklés csökkenő valószínűsége pesszimistává tette a bankrészvények tulajdonosait, a Citigroup például közel másfél százalékos veszteséggel forgott a kereskedés félidejében. Ugyancsak jókora veszteséget mutatott a kereskedés első felét követően az Apple, miután a Financial Times arról írt, hogy a társaság vezérigazgatója 2001-ben 7,5 millió dollár részvényopciót kapott az igazgatótanács felhatalmazása nélkül. A dollár a nap elején gyengült, majd erősödött az euróval szemben, a jegyzés 1,3160-on állt lapzártánkkor.
