A tervek szerint a SanPaolo IMI bankcsoport vagyonkezelő cégének, az Eurizon Financial Groupnak adják el az IE Befektetési Alapkezelő Zrt. részvényeit – értesült a NAPI Gazdaság. Ez egyelőre független attól, hogy az IEB-tulajdonos SanPaolo IMI beolvad a Banca Intesába, a hazai CIB tulajdonosába, mivel ez egy még a fúzió előtt tervezett tranzakció. Célja, hogy az Eurizon regionális vagyonkezelő központot építsen ki térségünkben. Hosszabb távon ugyanakkor valószínű, hogy az összeolvadó bankcsoport nem fog párhozamos tevékenységeket fenntartani egyik országban sem, így nagy valószínűséggel valamilyen módon összeolvad az IEB és a CIB bankok, és két alapkezelőre nem lesz szükség. Úgy tudni, a két fuzionáló bankcsoport közül a SanPaolo IMI helyez nagyobb hangsúlyt a vagyonkezelésre, ami abból is látszik, hogy a Banca Intesa nemrég eladta vagyonkezelő társasága 65 százalékát a Crédit Agricole-nak. Ezért több más variáció mellett megfigyelők azt is elképzelhetőnek tartják, hogy ezúttal nem a nagyobb CIB Alapkezelő kebelezi be a kisebb IE Alapkezelőt, hanem esetleg az utóbbi marad a piacon.
