A forgalmat és az elmozdulásokat tekintve tipikus két ünnep közötti kereskedés zajlott tegnap a Budapesti Értéktőzsdén, amit azért óvatos optimizmus jellemzett. A BUX a napot a pozitív tartományban töltötte, értéke a kereskedés végén 24 368 pont volt, ami 0,8 százalékos javulást jelentett. A forgalom viszont alacsony volt, alig 9 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket.
A blue chipek mindegyike erősödött, ám egyikük nyeresége sem haladta meg az egy százalékot. A vezető részvények közül a Mol jegyzése emelkedett a legnagyobb mértékben. Az egymilliárd forint értékben gazdát cserélő olajrészvény árfolyama a nap nagy részében egy szűk, mindössze 100 forintos sávban ingadozott, míg az utolsó darabok 21 300 forinton cseréltek gazdát. A kereskedés elején meredeken emelkedett az OTP kurzusa, a 8450 forintos szintnél azonban elakadt a lendület. A nap végén 8369 forinton állt a jegyzés, ami 0,7 százalékos drágulásnak felelt meg. A Richter 0,9 százalékkal, 43 300 forintra, a Magyar Telekom 0,7 százalékkal, 1062 forintra javított.
A kisebb papírok közül a Fotex és a Graphisoft Park emelkedett számottevően, előbbi 1,3 százalékkal, 679 forintra, utóbbi 1,6 százalékkal, 1005 forintra értékelődött föl. A bűvös 1000 forintos szint fölött forogtak a Rába-részvények, a jegyzés 1021 forinton állt a nap végén, ami 1,8 százalékos drágulást jelentett. A BorsodChem 1,5, az Egis 0,6 százalékkal került feljebb, miközben a Synergon 0,2 százalékot veszített értékéből.
