BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megjött az esés a végére

2006. december 26. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eseménydúsra sikerült a karácsony előtti utolsó kereskedési nap a pesti börzén, a befektetők idegeit délután a Moody’s, délelőtt pedig a Graphisoft felvásárlása és a CEC-privatizációval kapcsolatos fejlemények borzolták. A BUX a nap nagy részét a csütörtöki záróár környékén töltötte, az utolsó órában azonban a leminősítés nyomán esésnek indult, és 1,1 százalékos mínuszban, 24 175 ponton zárt. A forgalom a karácsony előtti napokhoz képest magas volt, 26 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát.
A vezető részvények a Richter kivételével gyengültek, a nagyobbik gyógyszergyártó jegyzése 0,2 százalékkal, 42 900 forintra emelkedett. A legnagyobb veszteséget az OTP befektetői voltak kénytelenek elkönyvelni, a délelőtt folyamán még bőven 8500 forint fölött forgó részvényük a hitelminősítő döntése nyomán meredeken zuhant, az utolsó papírok kétszázalékos mínuszban, 8311 forinton cseréltek gazdát. Annak a hírnek, miszerint az OTP nem vásárolja meg a román CEC-et, viszont úgy tűnik, nem volt jelentős hatása az árfolyamra. A Mol jegyzése 1,2 százalékkal, 21 100 forintra, a Magyar Telekomé 0,5 százalékkal, 1055 forintra gyengült.
A kisebb papírok közül leginkább a Graphisoft került a figyelem középpontjába, a felvásárlás lehetőségét jelentő hírre részvényei több mint 800 millió forintos forgalom mellett 1,7 százalékkal, 2211 forintra gyengültek. Nagyobb elmozdulást produkált még a Pannonplast és a Fotex is, előbbi 2,6, utóbbi egy százalékkal értékelődött le.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet