BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rátenyerelt a medve a BUX-ra

2006. december 19. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Budapesti Értéktőzsdét is megérintette a thai válság szele, a negatív tartományból induló BUX a tegnapi kereskedés folyamán végig jelentős mínuszban állt, a vezető részvények súlyos veszteségeket szenvedtek. Az index a napot 23 974 ponton fejezte be, ami 2,3 százalékos gyengülésnek felelt meg.
A vezető részvények mindegyike veszített értékéből, a legnagyobb leértékelődést a Mol befektetői voltak kénytelenek elkönyvelni. Az olajpapír jegyzése a kereskedés elején meredeken zuhant, majd a 22 000 forintos szint alatt oldalazott, végül újabb eladói hullám érkezett. Ennek nyomán egészen 21 530 forintig esett az árfolyam, ami 3,9 százalékos leértékelődésnek felelt meg. A Molhoz hasonlóan szinte emelkedési kísérlet nélkül zuhant az OTP jegyzése, még a sajátrészvény-vásárlások megindulásának bejelentése sem tudta stabilizálni az árfolyamot. Az utóbbi napokban folyamatosan erősödő bankpapír 2,8 százalékkal lett olcsóbb, és 8162 forinton fejezte be a kereskedést. A két leglikvidebb részvény eséséhez képest viszonylag olcsón megúszták a keddi nap pesszimizmusát a Richter és a Magyar Telekom tulajdonosai. Mindkét papír 1,2 százalékkal lett olcsóbb, előbbi 41 000, utóbbi 1049 forinton fejezte be a napot.
A kisebb részvények közül többen dacoltak a borús hangulattal, az Egis például 0,7 százalékkal, 26 680 forintra drágult, miközben a Fotex 638, az FHB pedig 1845 forinton stagnált. Lefelé tartott viszont a Synergon és az Émász, előbbi 1,8, utóbbi 0,4 százalékkal értékelődött le.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet