A negatív tartományban jártak kedden lapzártánkkor a tengerentúli részvényindexek, miután a befektetőket pesszimistává tette a váratlanul magas amerikai termelői árakról érkezett adat. A december eleje óta tíz százalékkal felértékelődő Citigroup több mint egyszázalékos mínuszban állt, miután az AG Edwards leminősítette a társaság részvényeit. Négyszázalékos veszteséggel forogtak az Oracle részvényei, ami a társaság romló növekedési kilátásaival volt összefüggésben. Fölfelé tartott a Ford jegyzése, miután a Morgan Stanley felminősítette a társaság részvényeit, közel húsz százalékkal zuhant viszont a Circuit City Stores jegyzése, ami a társaság harmadik negyedéves, elemzői várakozásokat meghaladó veszteségének volt betudható.
Lefelé tartottak tegnap a nyugat-európai részvénypiacok, a CAC, a DAX és az FTSE 0,7–0,8 százalékkal gyengült, a befektetők pesszimizmusa az amerikai gazdaság lassulásával kapcsolatos félelmek miatt éledt föl újra. Lejtőre kerültek a bányatársaságok, jelentősen esett a Rio Tinto és a BHP Billiton jegyzése. Szintén rossz napot tudhatnak maguk mögött a technológiai szektor befektetői, miután az Oracle romló növekedési lehetőségei pesszimistává tették az SAP tulajdonosait is.
Jelentősen gyengült a dollár az euróval szemben, a jegyzés 1,3200-en állt lapzártánkkor.
