BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Richter kilógott a sorból

2006. december 18. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A negatív tartományban kezdte a tegnapi napot a BÉT irányadó mutatója, az első percek enyhe pesszimizmusa után azonban határozott vételi megbízások érkeztek, és a BUX emelkedni kezdett. Az index 24 549 ponton zárta a napot, ami 0,8 százalékos javulás. A forgalom nem volt jelentős, húszmilliárd forint értékben kötöttek üzleteket.
A blue chipek a Richter kivételével erősödtek, a legjobban az OTP szerepelt. A december eleje óta közel 1000 forinttal felértékelődő bankrészvény a nap elején még a negatív tartományban, 8200 forint alatt is megfordult, ezt követően azonban szinte korrekció nélkül emelkedett. A nap végén 8400 forinton állt, ami 2,6 százalékkal magasabb a pénteki záróárnál. Hasonló ütemben erősödött a délelőtt folyamán a Magyar Telekom, az 1070 forintos szintet azonban nem tudta áttörni. Az utolsó részvények 1062 forinton cseréltek gazdát, ami 1,6 százalékos felértékelődést jelentett. Kisebb ütemben drágult a Mol, kurzusa 0,6 százalékkal, 22 400 forintra javult. Az optimista hangulat elkerülte a gyógyszergyártókat: a Richter 2,1 százalékkal, 41 505 forintra gyengült, miközben az Egis 26 500 forinton stagnált.
A kisebb papírok közül kiemelkedett az IEB és az Elmű, a bankrészvény négy, az áramszolgáltató pedig közel öt százalékkal lett drágább. Jól szerepelt még az Exbus és a Rába, 3,2, illetve 2,5 százalékos felértékelődéssel, miközben a BorsodChem 2,3, az FHB pedig 2,1 százalékkal lett olcsóbb.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet