BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tolongtak a vevők pénteken

2006. december 17. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rendkívül optimista hangulatban telt a pénteki nap a Budapesti Értéktőzsdén, a csütörtöki erősödést folytatva a BUX már a kereskedés elején nagy lendülettel elindult fölfelé, majd előnyét az utolsó órában tovább növelte. A napot 2,1 százalékos erősödéssel, 24 352 ponton zárta.
A forgalom ismét jelentős volt, közel hatvanmilliárd forintnyi részvény cserélt gazdát, az OTP húsz-, a másik három blue chip tízmilliárdos forgalmat generált. A vezető részvények mindegyike jelentős erősödést mutatott föl, a nyertes a Magyar Telekom lett, amelynek jegyzése az utolsó órában hirtelen megugrott. Az utolsó papírok 1045 forinton cseréltek gazdát, ez négyszázalékos felértékelődést jelentett. Ismét jelentős többletet ért el a Richter, kurzusa 2,8 százalékkal, 42 400 forintra szökött föl. A napközben 8300 forinton is megforduló OTP 1,9 százalékkal, 8186 forintra, a délután folyamán gyengélkedő Mol 1,4 százalékkal,
22 265 forintra drágult. A csütörtöki naphoz hasonlóan pénteken sem tudott erősödni az Egis. A kisebbik gyógyszergyártó jegyzése a délelőtt folyamán még fölfelé tartott, a napot azonban 0,6 százalékos mínuszban, 26 500 forinton fejezte be.
A közepes kapitalizációjú papírok közül jelentős elmozdulást produkált a Fotex, a társaság részvénye közel kétmilliárd forintos forgalom mellett 4,2 százalékkal, 649 forintra erősödött. Komolyabb drágulást jegyezhettek még a Synergon és az Émász tulajdonosai, előbbi 2,2, utóbbi 2 százalékkal lett értékesebb. Megtört a korábbi lendület a Graphisoft piacán, a társaság részvénye 2,2 százalékkal értékelődött le.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet