A cégek gazdálkodását figyelembe vevő fundamentális elemzéseken túl számos szakértő szerint a részvények jövőbeli kurzusa az árfolyamok és a forgalom alapján is előre jelezhető. Faluvégi Balázs, a Bridge Wealth Management (BWM) vezető elemzője a technikai elemzés eszköztárát fölhasználva úgy látja, hogy a magyar részvénypiac a régiós és a nyugat-európai börzékhez viszonyítva középtávon továbbra is alulteljesítő lesz. Ez a kedvezőtlen folyamat a májusi csúcs utáni zuhanás óta tart, és egyelőre nem mutatkoznak kézzelfogható jelek ennek megváltozására. Ettől függetlenül a szakember szerint a BÉT-en december végéig és a következő év első negyedében is fönnmaradhat az enyhe optimizmus, amely elsősorban a globálisan viszonylag derűlátó részvénypiaci hangulatnak köszönhető. Faluvégi szerint a következő hónapokban a legvalószínűbb a jelenlegi lassú, kis volatilitású emelkedés folytatódása, amelynek során 2007 első negyedévét a BUX a korábbi csúcs, a 25 000 pontos szint környékén zárhatja.
A blue chipek közül a szakember elsősorban az OTP-t jelöli meg mint vásárlásra legérdemesebb részvényt, a technikai elemzés szemüvegén keresztül vizsgálva a bankpapír fog a legnagyobb valószínűséggel jól teljesíteni a következő három hónapban. Árfolyama július eleje óta stabilan emelkedik, a keddi kereskedésben pedig a lélektani 8000 forint fölé ugrott – nyáron az elemzők többsége, köztük saját jelzése szerint Faluvégi sem gondolta, hogy öt hónap elteltével újra nyolcassal kezdődik majd a bankpapír jegyzése. A szakember szerint az utóbbi hetek gyors emelkedését követően – közel tíz százalékkal értékelődött fel a papír árfolyama – nem lenne meglepő egy kisebb korrekció, ennek ellenére a részvény valószínűleg további felértékelődés előtt áll. Ennek során a 8300–8400 forintos szint jelenthet komolyabb ellenállást, míg támaszként a novemberi kereskedési sáv teteje, a 7600 forint szolgálhat. A szakember az OTP mellett a Molt tartja jó vételi lehetőségnek, miután az olajpapír kitört a korábbi, 22 000 forint környékén kialakult sávból. Az árfolyam előtt két jelentősebb ellenállás tornyosul, előbb 23 500 forintnál, később pedig a korábbi csúcsot jelentő 26 000 forint környékén.
Faluvégi szerint a másik két blue chip, a Richter és a Magyar Telekom kisebb valószínűséggel fog számottevően erősödni a következő negyedévben. A telekomrészvény – osztalékpapírról lévén szó – nem produkál jelentős elmozdulásokat. A szakember hangsúlyozza, hogy rövid távú mozgások lesznek, de komolyabb emelkedés még az „osztalékügy” rendeződésével sem valószínű. A Richter és az Egis az elmúlt hónapokban a gyógyszer-gazdaságossági törvény intézkedései és a gyógyszerkassza jövő évi hiányával kapcsolatos bizonytalanság miatt a magyar piac egészéhez képest alulteljesítővé vált, amely folyamatban egyelőre nem látszik változás.
Mindez természetesen nem jelenti azt, hogy a részvény kurzusa nem erősödhet a következő hónapokban, csupán arról van szó, hogy egy folyamatosan eső részvény vétele – az elkapni az alját stratégia – kisebb eséllyel és magasabb kockázat mellett kecsegtet csak nyereséggel.
A közepes kapitalizációjú papírok között a szakember a Graphisoftot, a Rábát és a Synergont tartja jó vételnek. Mindhárom részvény stabil emelkedő trendben van, közel az éves csúcshoz. A Graphisoft esetében Faluvégi rámutat, hogy az árfolyam jelenleg egy viszonylag szűk sávban mozog, amelyet nagy valószínűséggel fölfelé fog elhagyni. A Synergon esetében hangsúlyozza, hogy a részvény piacán az emelkedő trendben előfordulhatnak hirtelen korrekciók. Az elemző megemlítette még a Fotexet, amelynek árfolyama az utóbbi hónapokban a 600 forintos szinthez tapadt. Az ilyen „beszűküléseket” rendszerint komoly elmozdulások szokták követni – mutat rá Faluvégi.
A BWM elemzője a két hónappal ezelőtti piaci körképben a blue chipek közül az OTP-t, a közepes kapitalizációjú papírok közül pedig a Synergont, a Rábát és az Émászt jelölte meg vásárlásra érdemes részvényként.
