BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A végére megjöttek az eladók

2006. december 13. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tegnapi napot a negatív tartományban töltötte a BÉT irányadó indexe, a reggel még stabilnak tűnő BUX előbb lassabban, később ütemesebben gyengült. A kereskedést 23 583 ponton fejezte be, 1,5 százalékkal alacsonyabban a keddi záróértéknél. A blue chipeknek a Richter kivételével gyengült a kurzusa, a legnagyobb veszteséget a Mol tulajdonosai voltak kénytelenek elkönyvelni. A Goldman Sachs által leminősített olajrészvény reggel még a pozitív tartományban is járt, a kezdeti lendület azonban hamar elfogyott, és árfolyama szinte korrekció nélkül zuhant. A kereskedés utolsó órájában begyorsult az esés, a záróárat a keddi árfolyamot 3,4 százalékkal alulmúló 21 900 forint jelentette. Hasonlóan látványos leértékelődés jellemezte az OTP-t is a nap végén, a 8100 forintos szintet ostromló bankpapír rövid idő alatt közel 200 forintot veszített értékéből. Az utolsó részvények 7920 forinton cseréltek gazdát, ami 2,1 százalékos veszteségnek felelt meg. A 0,3 százalékkal olcsóbbá váló Magyar Telekom kereken 1000 forinton, a nap folyamán folyamatosan fölfelé tartó Richter 1,5 százalékos pluszban, 39 850 forinton fejezte be a kereskedést.
A közepes kapitalizációjú papírok között is szép számmal akadtak nagy elmozdulások. Jelentősen drágult a Synergon és a Graphisoft, előbbi 2,4, utóbbi 3,2 százalékkal volt értékesebb a kereskedés végén, mint egy nappal korábban. A nap nyertese címet a Bookline érdemelte ki, jegyzése közel hét százalékkal, 1101 forintra emelkedett.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet