BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kamatként adózik majd a BUX ETF

2006. december 12. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ma indul a BUX ETF (Exchange Traded Fund, azaz Tőzsdén Kereskedett Alap), teljes néven OTP Tőzsdén Kereskedett Indexkövető Alap befektetési jegyeinek tőzsdei kereskedése a részvényszekcióban. Az alap indulótőkéje, ami a november végi jegyzésnél gyűlt össze, 1,125 milliárd forint lesz, ez persze a későbbiekben rugalmasan változik (NAPI Gazdaság, 2006. december 7., 11. oldal). Közben kiderült, hogy sok előnye mellett hátránya is lesz ennek a befektetési formának a normál részvénybefektetésekhez képest, legalábbis a magánszemélyek számára. Amint egy brókercég ügyfeleinek szóló levelében áll, a papír ugyan a részvényszekcióban fog szerepelni, mégsem az árfolyamnyereség-adó, hanem a kamatadó szerint adózik. Következésképpen az esetleges veszteség nem állítható szembe a nyereséggel, tehát a bruttó nyereség után kell majd adót fizetni. Másrészt az adó levonása és befizetése a befektetési szolgáltatók feladata lesz.

Eidenpenz József
Eidenpenz József

Ez is érdekelhet