Ma indul a BUX ETF (Exchange Traded Fund, azaz Tőzsdén Kereskedett Alap), teljes néven OTP Tőzsdén Kereskedett Indexkövető Alap befektetési jegyeinek tőzsdei kereskedése a részvényszekcióban. Az alap indulótőkéje, ami a november végi jegyzésnél gyűlt össze, 1,125 milliárd forint lesz, ez persze a későbbiekben rugalmasan változik (NAPI Gazdaság, 2006. december 7., 11. oldal). Közben kiderült, hogy sok előnye mellett hátránya is lesz ennek a befektetési formának a normál részvénybefektetésekhez képest, legalábbis a magánszemélyek számára. Amint egy brókercég ügyfeleinek szóló levelében áll, a papír ugyan a részvényszekcióban fog szerepelni, mégsem az árfolyamnyereség-adó, hanem a kamatadó szerint adózik. Következésképpen az esetleges veszteség nem állítható szembe a nyereséggel, tehát a bruttó nyereség után kell majd adót fizetni. Másrészt az adó levonása és befizetése a befektetési szolgáltatók feladata lesz.
