BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Délután meglódult a Mol

2006. december 11. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A délelőtti oldalazást követően lendületes erősödésbe kezdett a BÉT irányadó mutatója, a BUX a 23 500 pontos szintről elrugaszkodva fokozatosan emelkedett a délután folyamán. Az index 1,2 százalékos többlettel, 23 751 ponton zárt. A forgalom nem volt magas, összesen 13 milliárd forint értékben születtek üzletek. A decemberi BUX-határidő elszámolóára 1,1 százalékkal, 23 700 pontra emelkedett.
Az index javulása elsősorban a Molnak volt köszönhető; az olajpapír piacán a délelőtt folyamán még az eladók voltak túlsúlyban, később azonban a 22 000 forintos szintről indulva látványos erősödésnek indult. Az utolsó kötésekben a papírok 22 400 forinton cseréltek gazdát, ami 2,1 százalékos felértékelődésnek felelt meg. A többlet tekintetében nem sokkal maradt le az olajpapír mögött a Magyar Telekom, jegyzése a nap végén ismét négy számjegyű volt, miután a telekomrészvény a délutáni optimista befektetői hangulatnak köszönhetően 1,5 százalékkal, 1003 forintra drágult. Az OTP kurzusa is lélektani szinthez érkezett, a napi maximumán záró, 0,9 százalékkal emelkedő árfolyam 10 forintra megközelítette a 8000 forintos értéket. A gyógyszerpapírok kimaradtak a derűs hangulatból, az Egis 0,9 százalékkal, 26 055 forintra gyengült, a Richter pedig mindössze fél százalékkal, 39 250 forintra drágult.
A közepes kapitalizációjú papírok közül jelentősen emelkedett az IEB kurzusa, jegyzése közel négy százalékkal, 4780 forintra nőtt. Fölfelé tartott még a Synergon és az FHB, előbbi 1,4, utóbbi egy százalékkal drágult, miközben a Rába 0,8 százalékot veszített értékéből.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet