A Budapesti Értéktőzsde gyengüléssel nyitott a múlt hét utolsó kereskedési napján, s később sem találta a felfelé vezető utat. A fokozatos gyengülés után a napon belüli 23 379 pontos mélypontnál valamivel magasabban, egyszázalékos süllyedéssel zárt. Valamennyi blue chip szerepet játszott az irányadó mutató gyengülésében. A Mol kurzusa 4,4 milliárd forintos forgalomban több mint 1 százalékkal került lejjebb. Az OTP-papírokkal 600 millió forinttal nagyobb értékben kereskedtek a piaci szereplők, itt az eladói többség eredményeként a kurzus fél százalékkal gyengült. Záráskor a Magyar Telekom-részvényeket 988 forinton jegyezték, ami pedig 0,9 százalékos hanyatlást jelentett az előző naphoz képest. A gyógyszerszektor sem volt különb a többinél, a Richter részvényesei közel kétszázalékos árfolyamveszteséget voltak kénytelenek elkönyvelni, az Egis jegyzése pedig másfél százalékkal lett olcsóbb.
Az alacsonyabb forgalmú társaságok piacán is a pesszimizmus volt az úr: néhány kivétellel – köztük a bő háromszázalékos pluszt termelő Bookline, az 1,7 százalékos többletet produkáló TVK, a 2,5 százalékkal dráguló econet.hu – csökkentek az árfolyamok. A Synergon vesztesége meghaladta a fél százalékot, mínuszban végzett a Fotex és az FHB is. A Graphisoft-duó tagjai ellentétes irányba változtak: míg az ingatlancég csekély többletet, a szoftvercég veszteséget produkált.
