BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Olcsóbb lett a forint

2006. december 7. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A csütörtöki piacnyitáskor 255,60/70 forintot adtak az euróért, a dollárt pedig 192 forint alatt jegyezték. Ezt követően viszont gyengült a forint, s bár a nap során alacsony forgalomban 256,50 forintnál is járt az euró, délután ismét 255,80 forint körül alakult értéke, a dollár pedig 192,40 forintra tért vissza. A várakozásoknak megfelelő ECB-kamatdöntésre nem reagált a piac. Most erre nem figyeltek a befektetők, de pár héten belül a szigorítás gyengítő hatást gyakorolhat a feltörekvő piacokra, vagyis némiképp veszíthet értékéből a forint.
Az állampapír-lejáratok többsége stagnált a másodpiacon. Csupán három futamidőben történt változás: a 12 hónapos, az ötéves és a tízéves instrumentum hozama 1–6 bázisponttal hízott. A hároméves kötvények aukciója remekül sikerült. Az Államadósság Kezelő Központ eredetileg 75 milliárd forint értékben kínált fel hároméves kötvényeket a befektetőknek, akik igencsak nagy étvággyal, összesen 245 milliárd forintnyi ajánlattal érkeztek a tegnapi aukcióra. A jelentős érdeklődés miatt a kibocsátó 15 milliárd forinttal nagyobb csomagot fogadott el. A jóváhagyott hozamok 7,76 és 7,83 százalék között mozogtak. A 7,81 százalékos átlag 1 bázisponttal felülmúlja a tegnapi másodpiaci benchmarkot, a legutóbbi aukcióhoz képest viszont 32 bázispontos esést jelent.

Csernátony Csaba
Csernátony Csaba

Ez is érdekelhet