Nagyon jó hangulatban folyt a kereskedés tegnap a budapesti tőzsdén: az irányadó index elsősorban a Magyar Telekom üstökösszerű szárnyalása és az OTP jelentős emelkedése nyomán vaskos pluszban fejezte be a tisztességes, 29 milliárd forintos forgalmat felmutató napot. A távközlési cég piacát azt követően lepték el a vásárlók, miután felszállt a köd a társaság eddig homályos ügyeiről (a vezérigazgató lemondott posztjáról, az igazgatóság elfogadásra ajánlja a tavalyi mérleget, megszületett az osztalékra vonatkozó javaslat). A részvény végül négymilliárd forintot meghaladó forgalomban közel 7 százalékos drágulással, 985 forinton végzett. Kitett magáért az OTP is, amellyel 13 milliárd forint értékben kereskedtek. A bankpapír a jelentős vevői nyomás eredményeként 3,3 százalékos emelkedéssel, 100 forintra megközelítette a nyolcezer forintos szintet. A másik két blue chip sem vallott szégyent, bár az előbbieknél kevésbé drágult. A Mol több mint másfél százalékkal kúszott feljebb, a Richter 39 900 forintos záróára pedig közel egyszázalékos pluszt jelent a hétfői végeredményhez képest. Utóbbit jócskán lekörözte szektortársa, az Egis: 3 százalékot közelítő erősödés után 26 480 forinton kötött ki.
A kisebbek közül jól szerepelt a BIF, amely hat százalék felett drágult a nap végére, de jelentős pluszt ért el a Fotex és az FHB is. A negatív oldalon csak néhány részvény kapott helyet, gyengüléssel zárt például a Zwack és a TVK.
