BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csak tíz perc volt a hossz

2006. november 30. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem tartott ki a nap eleji derűs hangulat a BÉT részvénypiacán, a blue chipek az optimista startot követően folyamatosan estek. Az első percekben fölfelé tartó BUX hamar elvesztette lendületét, és előbb a negatív tartományba, majd a lélektani, 23 000 pontos határ alá esett. A napot végül 1,3 százalékos mínuszban, 22 880 ponton fejezte be. A forgalom – elsősorban a Mol 12 milliárd forintjának köszönhetően – jelentős volt, összesen közel 27 milliárd forint értékben születtek üzletek.
A blue chipek mindegyike a negatív tartományban fejezte be a napot, a legrosszabbul az OTP szerepelt. A bankpapír a kismértékű pozitívumot jelentő 7600 forintról startolt, majd folyamatosan lefelé tartott. Az utolsó tétel 7421 forinton cserélt gazdát, ami 1,9 százalékos leértékelődésnek felelt meg. Egészen kora délutánig dacolt az egyre pesszimistábbá váló befektetői hangulattal a Mol, ebédidő után azonban elfogyott az ereje és zárásra egészen a 1,5 százalékos veszteséget jelentő 21 800 forintig esett. A Richter egy százalékkal, 40 000 forintra, a Magyar Telekom 0,4 százalékkal, 945 forintra gyengült.
A közepes kapitalizációjú részvények közül jelentős veszteséggel zárt az Egis, a kisebbik gyógyszergyártó jegyzése három százalékkal, 26 000 forintra gyengült. Fölfelé tartott az Émász és az FHB jegyzése, előbbi 1,9 százalékkal, 19 300 forintra, utóbbi három százalékkal, 26 000 forintra erősödött.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet