BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

BÉT-tőzsdenap

Visszatért az optimizmus

2006. november 29. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt napok pesszimizmusát követően tegnap emelkedni tudott a Budapesti Értéktőzsde irányadó mutatója. A jelentős pluszból induló BUX az első órában még lefelé tartott, utána viszont szinte korrekciómentesen erősödött, a kereskedés végén 1,5 százalékos pluszban, 23 174 ponton állapodott meg. A forgalom nem volt magas, közel 19 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket. A decemberi BUX-határidő elszámolóára 1,4 százalékkal, 23 238 pontra emelkedett.
A blue chipek mindegyike tisztességes nyereséget ért el, a legjobban az utóbbi időben esésben és emelkedésben is élen járó OTP szerepelt. A keddi napot 7400 forinton záró bankpapír közel 100 forintos pluszból startolt, majd fokozatosan növelte nyereségét. A kereskedés végére a több mint tízmilliárd forint értékben gazdát cserélő részvény 2,2 százalékkal, 7565 forintig értékelődött föl. Emelkedés tekintetében nem sokkal maradt le a Mol és a Magyar Telekom sem, előbbi 1,5 százalékkal, 22 130 forintra, utóbbi 1,4 százalékkal, 949 forintra drágult. A Richter 40 405 forintos záróára 0,8 százalékkal múlta felül a keddi árfolyamot.
A közepes kapitalizációjú részvények piacát nem mindig jellemezte ilyen optimizmus, a Graphisoft jegyzése például 0,9, az FHB-é 0,4 százalékkal csökkent. Fölfelé tartott az Émász és az Egis kurzusa, előbbi 1,8 százalékkal,
18 940 forintra, utóbbi 1,5 százalékkal, 26 805 forintra erősödött. Az ismét jelentős forgalmat generáló econet 85 forinton stagnált.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet