Kismértékben tovább gyengültek tegnap a nyugat-európai részvényindexek, a pesszimizmust az OECD is erősítette a lassuló világgazdasággal kapcsolatos elemzésével. Az esésben élen jártak a gyengülő dollár miatt aggódó exportcégek, a forgalmának 45 százalékát a tengerentúlon bonyolító DaimlerChryslerrel a nap folyamán közel egyszázalékos veszteséggel kereskedtek. Jelentősen csökkent a Nokia árfolyama is, ami a társaság várhatóan gyengülő nyereségességéről megjelenő híreknek volt betudható.
Úgy kezdődött a tegnapi nap a tengerentúli részvénypiacokon, ahogy a hétfői befejeződött: a kezdeti pesszimizmust erősítette a gazdaság lassulása felé mutató makroadat és a dollár további gyengülése. A hangulat – részben a kedvező ingatlanpiaci adatoknak köszönhetően – az első óra esését követően fokozatosan javult, lapzártánkkor már kismértékű pozitívumot mutattak az indexek. Közel egyszázalékos nyereséget ért el a Boeing, ami egy jelentősebb megrendelésnek volt köszönhető. Az emelkedő olajár fölfelé húzta az olajipari társaságok jegyzését, az Exxon közel két százalékkal, a Valero Energy több mint két százalékkal drágult.
A dollár kismértékben tovább gyengült az euróval szemben, a jegyzés lapzártánkra 1,3140-re emelkedett.
