Rendkívül pesszimista hangulatban folyt a kereskedés pénteken a Budapesti Értéktőzsdén, a reggel még a pozitív tartományban is megforduló BUX a 23 500 pontos szintről indulva folyamatosan lefelé tartott. Nap végén 23 154 ponton állt a mutató, ami 1,5 százalékos gyengülésnek felelt meg.
A blue chipek mindegyike a negatív tartományban fejezte be a kereskedést, a legnagyobb veszteséget a Richter és az OTP befektetői voltak kénytelenek elkönyvelni. A hatmilliárd forint értékben gazdát cserélő OTP reggel még a csütörtöki zárószint fölé emelkedett, az első óra iránykeresését követően azonban határozottan lefelé indult. A bankpapír jegyzése a reggeli 7700 forintos szintről szinte korrekció nélkül jutott el a 7500 forintos záróértékig, ami 2,7 százalékos veszteségnek felelt meg. Közel ugyanekkora gyengülés jellemezte a Richtert. A nagyobbik gyógyszergyártó a bankpapírhoz hasonló utat járt be, jegyzése a reggeli 42 500 forintos szintről a kereskedés végére 41 210 forintra csökkent, amely 2,6 százalékkal múlja alul a csütörtöki záróárat. A másik két blue chip egy százalékon belüli esést produkált, a Magyar Telekom 0,6 százalékkal, 952 forintra, a Mol 0,2 százalékkal,
21 995 forintra gyengült.
A közepes kapitalizációjú részvények közül nagyobb elmozdulás jellemezte a Rábát és az Egist, előbbi 1,8, utóbbi 2,2 százalékkal lett olcsóbb. Szokatlanul magas forgalmat generált a Zwack és az econet, 460, illetve 160 millió forintos kötési összértékkel. A jelentős érdeklődés mellé a likőrgyártó esetében 0,9, az informatikai társaság esetében pedig 2,6 százalékos felértékelődés társult.
