A pozitív tartományban töltötte a mai napot a BÉT irányadó mutatója, a BUX a reggeli jelentős többletéből azonban csupán pár tized százalékot tudott megőrizni. A reggel még 23 600 pont fölött is járó index 0,3 százalékkal a keddi záróérték fölött, 23 391 ponton fejezte be a kereskedést. A decemberi BUX-határidő elszámolóára 0,2 százalékkal, 23 400 pontra javult.
A vezető részvények közül a Magyar Telekom kivételével fölfelé mozdultak el a jegyzések, a legjobb teljesítményt az OTP nyújtotta, noha a bankpapír többlete sem haladta meg az egy százalékot. A 7650 forintról startoló kurzus a kereskedés elején rövid idő alatt 100 forinttal emelkedett, majd egy viszonylag szűk sávban oldalazott. Az utolsó részvények 7670 forinton cseréltek gazdát, ami 0,9 százalékos felértékelődésnek felelt meg. A kereskedés elejének optimista hangulata a Telekom-papírok esetében is hamar elpárolgott, a jegyzés a 970 forintos startot követően a 0,6 százalékos leértékelődést jelentő 956 forintig esett. A Mol 0,1 százalékkal, 21 810 forintra, a Richter 0,2 százalékkal, 42 310 forintra erősödött.
A közepes kapitalizációjú papírok között jelentős elmozdulás jellemezte a Graphisoftot és a Fotexet, előbbi 3,4 százalékkal, 2125 forintra, utóbbi 1,3 százalékkal, 601 forintra gyengült. A Démász jegyzése két százalékkal, 19 995 forintra javult.
