BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Optimizmus a parketten

2006. november 21. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Rendkívül optimista hangulatban telt a tegnapi nap a Budapesti Értéktőzsdén, az index a pozitív tartományból startolt, majd a délelőtt folyamán stabilan emelkedett, délre elérte az 1,5 százalékos erősödést jelentő 23 300 pontos szintet. Ezt követően komolyabb elmozdulás már nem történt, így záráskor 1,6 százalékos pluszban, 23 330 ponton állt a BUX. A forgalom átlagosnak volt mondható, közel húszmilliárd forint értékben születtek üzletek.
A derűs hangulatnak megfelelően mindegyik blue chip a pozitív tartományban végzett, a legjobban a december 1-jéig tartó jegyzési időszakot megkezdő Mol szerepelt. Az olajpapír árfolyama kisebb korrekcióktól eltekintve folyamatosan fölfelé tartott, a reggel még 21 300 forinton forgó papírok záráskor 21 800 forinton cseréltek gazdát, ami 2,8 százalékos felértékelődést jelentett. Nem lehetett okuk panaszra az OTP befektetőinek sem, a bankrészvény 7601 forintos záróára 1,8 százalékos javulásnak felelt meg. A Magyar Telekom 1,1 százalékkal, 962 forintra, a Richter 0,1 százalékkal, 42 220 forintra erősödött. Szektortársa, az Egis 1,6 százalékkal drágult és 26 630 forinton fejezte be a napot.
Eredményes napot zárt a közepes kapitalizációjú részvények többsége is, az FHB 2,4 százalékkal, 1880 forintra, a Graphisoft 1,5 százalékkal, 2199 forintra drágult. A kevés leértékelődő részvény egyikeként egy százalékkal gyengült a Synergon. A kárpótlási jegyek – amelyeket föl lehet használni a Mol-jegyzés során – 73 millió forintos forgalom mellett négy százalékkal, 1669 forintra erősödtek.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet